Evet demeye karar verildiği andan itibaren bir gelin olarak önemli hazırlıklara imza atılmaya başlanır. Bu hazırlıkların başında da gelin makyaj gelir. Makyaj bir gelinin gelinliğinden sonra dikkat çeken, çok konuşulan bir özelliği olup; gelini ön plana çıkmasında önemli detaylardan biridir. Gelin makyajı kuşkusuz eline ve yeteneğine güvenilen bir kişiye yaptırılmalıdır. Zira bir gelinin bu özel gününde  hem sade hem doğal hem de çarpıcı görünmesinde makyajın önemi büyüktür.

Makyaj ve Düğün Teması Uyumu 

Gelin makyaj modelleri tabi ki ilgili mevsime, düğünün temasına göre farklılıklar gösterir. Gündüz yapılan bir nikâh töreninde makyaj çok daha sade; akşam düğününde ise çok daha çarpıcı ve dikkat çekici olmalıdır. Dudaklar ve yanaklarda yine gece ve gündüz ayırımına göre şekillendirilmeli ve renklendirilmelidir.

Bir Gelin Makyajının Aşamaları 

Bir gelinin cildi temiz ve nemlendirilmiş olmalıdır. Cildin hazırlanmasından sonra makyaj bazı her zaman için önerilendir. Böylelikle yapılan makyajın kalıcılığı çok daha fazla olacaktır. Uygulanacak fondöten cilt rengine ve tipine uygun olmalıdır. Gelin makyaj denildiğinde  altın kural kapatıcı uygulamasıdır. Bu işlem fondöten öncesindedir. Kırmızı noktalar, gözaltı torbaları ya da koyu halkalar bu şekilde giderilir. Burun ucu ve elmacık kemiklerine aydınlatıcı uygulanarak yüze bir ışıltı verilebilir. Göz makyajı dâhilinde eyeliner ve rimel uygulaması da aynı hassasiyeti ister. Ruj uygulaması kesinlikle parlatıcısız olmalıdır.

Sade Gelin Makyajının Önemi

Gelin makyajı demek aşırı abartılı ve dikkat çekici makyaj yaptırmak demek değildir. Aksine güzel bir görüntü için zevkli ve kaliteli dokunuşlarla uyum yakalanmalıdır. Gelin makyajı düğünden önce mutlaka prova edilmelidir. Kullanılacak ürünler ve kullanılacak renkler önceden belirlenmelidir. Böylelikle düğün günü karışıklık ve telaş yaşanmaz. Doğal bir ten makyajı gelin makyajında olmazsa olmaz detaydır. Eğer doğal bir ten makyajı ön plana çıkarılması isteniyorsa mutlaka cilt kusurları kapatılmalı, pürüzsüz bir görüntü elde edilmeli ve bunun için de kaliteli ve doğru ürünleri kullanmak tercih olmalıdır. Her zaman hacimli kirpikler makyaja değer katar. Bu takma kirpiklerle de sağlanabilir, hacim veren maskaralar ile de bu duruma ulaşılabilir. Makyaj konusunda en profesyonel bilgileri ve hizmeti  bizden alabilirsiniz.

Bu içeriği oylayabilirsiniz
[Total: 0 Average: 0]