En Güzel Kaftan Modelleri

Kına gecelerinin vazgeçilmezi olan kaftan, aynı zamanda bir gösteriş simgesidir. Kaftan seçimi yaparken özellikle konsepte uygun olması tercih edilmelidir. Bu sırada seçilecek ayakkabı ve aksesuarlarda rahatlık açısından önemlidir. Genellikle kaftanlar zaten gösterişli olduğundan daha fazla aksesuar ya da detaya ihtiyaç duyulmayacaktır.

Kaftan Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişinin bedenine uygun olması çok önemlidir. Bazı kaftan modelleri vücut tipinize yakışmayabilir. Bu detay düşünülerek hareket edilmelidir. Vücut tipinizi bilmeli ve ona uygun kaftan seçimi yapılmalıdır. Aynı zamanda kaftanınıza uygun saç modeli de önemlidir. Daha önceki örneklerden ilerleyerek bir karara varılabilinir. Yanına seçilecek eldiven, taç, pelerin gibi detaylar aynı renkte ve uyumda olmalıdır. Renk seçimi konsepte uygun olan veya geline yakışacak şekilde yapılmalıdır.

Özel Tasarım Kaftan Modelleri

Her kaftanın kendine özgü detayları vardır. Ayrıca kaftanların özel olarak dikilebilecek ve gelinin isteği ile doğru orantılı olacak şekilde tasarım çıkarılması da mümkündür. Büyük bir organizasyon yapılacaksa kaftanda bir o kadar gösterişli olmalıdır. Ufak bir organizasyon yapıldıysa daha ufak ve fazla gösterişli olmayan modeller tercih edilebilir. Günümüzde en fazla tercih edilen kaftan modelleri pelerinli büyük taç modelleri bulunan, ayrıca renk olarak da bordo, mavi renklerde olan modeller tercih edilmektedir. Ayrıca iki parça şeklinde göbeği açıkta bırakan ve üst ile alt kesimin ayrı renklerde olduğu modeller de genç gelinler tarafından tercih edilmektedir.

Bu içeriği oylayabilirsiniz
[Total: 0 Average: 0]