Genel olarak gelin adaylarının en çok zorlandığı ve kararsız kaldığı konulardan biri olan gelinlik seçimi, aynı zamanda kafa karıştırıcı yorumlar ile birlikte daha zor bir hal alabilir. Önemli olan rahat ve kendine ait hissetmektir. Günümüzde binlerce çeşit gelinlik modeli vardır. Bu gelinlik modelleri içerisinden seçilecek gelinliğin, özellikle gelin için ayrı özel bir yeri olmaktadır. Özel olarak diktirilecek gelinliklerde dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlardan bazıları;

Gelinlik Seçerken En Önemli Detay

Güzel bir gelin olmak için harika vücut ölçülerine sahip olmak gerekmiyor. Her vücut tipine göre gelinlik diktirebilir veya satın alınabilir. Önemli olan içinde rahat hissetmektir. Kişinin kendisinin vücut tipini bilmesi gelinlik seçiminde en kolay yöntemlerden biridir. Ayrıca düğün mekânına göre, damat ile uyumlu veya mevsime göre gelinlikler de seçim yaparken dikkat edilmesi gereken kurallardan bazılarıdır.

Zaman Kavramına Mutlaka Dikkat Edilmeli

Özel dikim gelinlik yaptırılacaksa burada düğüne ne kadar süre kaldığına dikkat edilmelidir. Kısa süre kalan düğünlerde hazır satın almak mantıklı olmaktadır. Özel dikim gelinlikler için en az altı veya yedi ay öncesinden karar verilmiş ve gelinliğin dikimine başlanmış olmalıdır. Bu diğer hazır gelinliklere göre daha maliyetlidir. Ayrıca bu süre zarfında kilo alımı veya verimine dikkat edilmeli aksi durumda gelinlik olmayacak veya bol gelecek, istenildiği gibi olmayacaktır. Gelinliği iyi ve kaliteli bir yere de diktirmek önemlidir.

Bu içeriği oylayabilirsiniz
[Total: 0 Average: 0]