Düğün yaklaştıkça gelin adaylarımızı büyük bir telaş almaya başlar. Açık giyinen gelin adayları gelin başına, kapalı giyim tarzını benimseyen kadınlar ise tesettür gelin başı model seçimi yaparlar. Tesettürlü giyinen bayanların tesettür gelin başı seçimi daha uğraştırıcı bir iştir. Çünkü açık gelin adayları saç, duvak, çiçek üçlüsünü kombinlerken; kapalı gelin adayları kumaş, bone, duvak, çiçek dörtlüsünü kombinlemek zorundadır. Yani açık gelin adaylarımızın saçları ile verdikleri görüntüyü, tesettürlü gelin adayları kumaşları ile vermeye çalışır. Bu da iki kat tasarım gerektirir. Kapalı gelin adayları hangi tesettür gelin başını seçeceği konusunda ciddi bir ikilem yaşarlar. Sizler için en güzel tesettür gelin başı modellerini bir araya getirdik. Yazı dizimizin altında en güzel tesettür gelin başı modellerini inceleyebilirsiniz.

Tesettür gelin başı modellerinde saç modeli hiçbir zaman basık olarak kullanılmaz. Saç modellerini basık olarak kullanıldığı zaman yüzünüz basık görünür. Tesettür gelin başı aksesuarlarından destek alarak saçın basık durmasını engelleyebilirsiniz. Topuz süngerleri kullanarak saçın basık durumunu önleyebilirsiniz. Bu aksesuarları kullanırken topuz ayarını iyi hesaplamalısınız. Hesaplama doğru yapılmazsa saç tasarımınız bozulabilir. Düğün ister yazın yapılsın ister kışın saçınız sürekli kapalı kalacağı için saçınız çok sık terler. Bu yüzden saçınızı sıkıca bağlamalısınız. Tel tokalardan bu konuda destek alabilirsiniz. Tel tokayı fazla kullanmanız gün boyu saçınızda ağırlık yapabilir.

Kapalı kadınlar için tesettür gelinlik seçiminin yanı sıra tesettür gelin başı modeli, gelin çiçeği, aksesuarlar ve ayakkabı seçimi çok önemlidir. Gelinlik seçiminden sonra düşünülmesi gereken en önemli seçim tesettür gelin başı modelleridir. Tesettür gelinlik modeliniz ile tesettür gelinlik başınız uyum içinde olması gerekir. Aksesuarlı ve şaşaalı bir tesettür gelin başı modeli seçecekseniz bir otel ya da lüks bir düğün salonunda düğününüzü yapmalısınız. Bir kır düğünü için ise doğal, abartıdan uzak taçlı ya da çiçekli tesettür gelin başı modellerini tercih etmelisiniz. İnce kumaşlar ile yapılmış şapka modelleri, tesettür gelin başı için oldukça ideal bir seçimdir. Sade bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz, şapkalı tesettür gelin başı yaptırarak dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Bu içeriği oylayabilirsiniz
[Total: 0 Average: 0]